Tevékenység / Brüsszelben
A verespataki kitermelés több tagállamot is érint, ezért európai kérdés
Brüsszel lépjen végre Verespatak ügyében!
A Calasanctius Ösztöndíj Alapítvány erdélyi tevékenységéről Brüsszelben
Politológus-hallgatóknak tartott előadást Sógor Csaba Japánban
Az Európai Unióban élő kisebbségek helyzetéről, az erdélyi magyarság törekvéseiről is beszélt Sógor Csaba Japánban. Az RMDSZ-es európai parlamenti képviselőt Prof. Shigeo Mutsushika, a Shizuoka-i Egyetem Európával foglalkozó kutatóközpontjának (Wider Europe Research Center – WERC) igazgatója kérte fel vendégelőadónak.
Sógor Csaba is alapító tagja a Duna Menti Kutatási Hálózatnak
A Duna Stratégia részeként első alkalommal tartották meg a Duna menti parlamenti képviselők konferenciáját (1st Conference of Danube Parliamentarians), 2013. július 11-12. között a németországi Ulm-ban. A találkozón tíz ország nemzeti parlamenti képviselői vettek részt, valamint az Európai Parlament részéről Sógor Csaba RMDSZ-es EP-képviselő, illetve német képviselőtársa Michael Theruer is jelen voltak. Ezzel párhuzamosan létrehozták a Duna Menti Kutatási Hálózatot (Danube Research Network) is.
Sógor Csaba szavazatmagyarázata a Tavares-jelentés kapcsán
"A jelentést nem szavaztam meg. Túlzó következtetéseket von le labilis tényállításokból. Ajánlásai pontatlanok és végrehajthatatlanok. Mégis, javult a szöveg az eredetihez képest. Már nem kell a jelentést megküldeni az USA külügyminisztériumának, a Prizmán keresztül már úgyis látták.
Sógor Csaba elismerését fejezte ki Guillermo Fariñas tevékenysége miatt
Az Európai Parlament (EP) 2010-ben Guillermo Fariñas, kubai emberjogi harcosnak ítélte az emberi jogokért, a gondolat szabadságáért eredetileg 1988-ban alapított Sacharov-díjat. A kubai hatóságok akkor megakadályozták a díjazott kiutazását és részvételét a díjátadó ünnepségen, ezért három évvel ezelőtt, Strasbourgban a személyét egy kubai zászlóval letakart üres szék jelképezte. Fariñas akkor ezzel az általa írt forgatókönyvvel a demokrácia hiányára kívánt utalni Kubában, illetve rámutatni a kényszerhelyzetre, hogy keresse a megoldást a társadalom és találja is meg.
Brüsszelben tartotta kihelyezett elnökségi ülését a MIÉRT
Brüsszelben tartotta kihelyezett elnökségi ülését a Magyar Ifjúsági Értekezlet. A MIÉRT vezetőit június 24–26. között Winkler Gyula és Sógor Csaba európai parlamenti képviselő látta vendégül. Kedden délelőtt az Európai Parlamentben tanácskozásra került sor, amelyen a MIÉRT elnöksége és az RMDSZ európai parlamenti képviselői áttekintették az elmúlt évek együttműködését és a közös programjaikat.
Az RMDSZ EP-képviselőinek és a MIÉRT Elnökségének közös nyilatkozata
Az elmúlt évek együttműködése alapján a Romániai Magyar Demokrata Szövetség európai parlamenti képviselői és a Magyar Ifjúsági Értekezlet elégtétellel nyugtázzák partneri kapcsolatuk eredményességét. Valamennyi közös program, amelyek közül kiemelkedik az EP gyakornokság, a MIÉRT Akadémián való részvétel, a fiatal önkormányzati vezetőknek szóló program, az EU tábor programcsoportja csakúgy, mint az erdélyi magyar fiatalok bekapcsolása az EU 2020 és az Erdély 2020 programba, sikeres volt.
A nyelvi sokszínűség megőrzése folyamatos küzdelmet igényel az EU számos tagállamában
Az Európai Unió nyelvi diverzitásának kérdéséről szervezett konferenciát SÓGOR Csaba június 18-án, kedden az Európai Parlamentben. Az Anyanyelvünk jövője című rendezvény meghívott előadói Dónall Ó RIAGÁIN, ír független szakértő és Miquel STRUBELL katalán professzor voltak.